Citizen Finedevice Co Ltd CM315D32768EZBT
Part No.:
CM315D32768EZBT
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Shipping
CM315D32768EZBT Information
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co Ltd
Series:
CM315D
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)