Samsung Electro-Mechanics CL21C820JB61PNC
Part No.:
CL21C820JB61PNC
Description:
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0805
Shipping
CL21C820JB61PNC Information
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)