Samsung Electro-Mechanics CL10C121JB81PNC
Part No.:
CL10C121JB81PNC
Description:
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603
Shipping
CL10C121JB81PNC Information
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)