Samsung Electro-Mechanics CL05B331KB5VPNC
Part No.:
CL05B331KB5VPNC
Description:
CAP CER 330PF 50V X7R 0402
Shipping
CL05B331KB5VPNC Information
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)