Samsung Electro-Mechanics CL05B223KA5VPNC
Part No.:
CL05B223KA5VPNC
Description:
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402
Shipping
CL05B223KA5VPNC Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)