Samsung Electro-Mechanics CL03C150JA3NNNC
Part No.:
CL03C150JA3NNNC
Description:
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0201
Shipping
CL03C150JA3NNNC Information
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)