KYOCERA AVX CKR22CG103JM
Part No.:
CKR22CG103JM
Description:
CAP CER 10000PF 50V NP0 2-DIP
Shipping
CKR22CG103JM Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
M (1%)
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)