CHW-2R7105R-TW.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CHW-2R7105R-TW |
| Manufacturer | Zhi Feng Wei Technology |
| Series | CHW |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 1 F |
| Tolerance | - |
| Voltage - Rated | 2.7 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 160mOhm @ 1kHz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
The following parts include "CHW-2R7105R-TW" in Silicon Labs CHW-2R7105R-TW.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.