Vishay Sfernice CHP2010L5100JBTB
Part No.:
CHP2010L5100JBTB
Description:
CHP 2010 200PPM 510U 5% B TR250
Shipping
CHP2010L5100JBTB Information
Resistance:
510 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)