Vishay Sfernice CHP0603K2201FBTD
Part No.:
CHP0603K2201FBTD
Description:
CHP 0603 100PPM 2K2 1% B TR1000
Shipping
CHP0603K2201FBTD Information
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.51mm)