Vishay Sfernice CHP0603K1502FBTC
Part No.:
CHP0603K1502FBTC
Description:
CHP 0603 100PPM 15K 1% B TR500
Shipping
CHP0603K1502FBTC Information
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.51mm)