Vishay Sfernice CHP0603K1004FNT
Part No.:
CHP0603K1004FNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CHP 0603 100PPM 1M 1% N TR
Shipping
CHP0603K1004FNT Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
CHP
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.51mm)