YAGEO CC1210ZKY5VGBB106
Part No.:
CC1210ZKY5VGBB106
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10UF 35V Y5V 1210
Shipping
CC1210ZKY5VGBB106 Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
CC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)