YAGEO CC1210KFX7R9BB475
Part No.:
CC1210KFX7R9BB475
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Shipping
CC1210KFX7R9BB475 Information
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)