YAGEO CC0805ZRY5V9BB224
Part No.:
CC0805ZRY5V9BB224
Description:
CAP CER 0.22UF 50V Y5V 0805
Shipping
CC0805ZRY5V9BB224 Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)