YAGEO CC0805MRX7R9BB222
Part No.:
CC0805MRX7R9BB222
Description:
CAP CER 2200PF 50V X7R 0805
Shipping
CC0805MRX7R9BB222 Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)