YAGEO CC0805KRX7R9BB123
Part No.:
CC0805KRX7R9BB123
Description:
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0805
Shipping
CC0805KRX7R9BB123 Information
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)