YAGEO CC0805KRNPO0BN471
Part No.:
CC0805KRNPO0BN471
Description:
CAP CER 470PF 100V C0G/NPO 0805
Shipping
CC0805KRNPO0BN471 Information
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)