YAGEO CC0805KKX6S5BB106
Part No.:
CC0805KKX6S5BB106
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X6S 0805
Shipping
CC0805KKX6S5BB106 Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)