YAGEO CC0805JRNPOABN100
Part No.:
CC0805JRNPOABN100
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10PF 200V C0G/NPO 0805
Shipping
CC0805JRNPOABN100 Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
CC
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)