YAGEO CC0805JRNPO0BN681
Part No.:
CC0805JRNPO0BN681
Description:
CAP CER 680PF 100V C0G/NPO 0805
Shipping
CC0805JRNPO0BN681 Information
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)