CC07MP025M16-2700.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CC07MP025M16-2700 |
| Manufacturer | Seltech |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Driver Circuitry | - |
| Input Type | Zero-Peak Signal |
| Voltage - Rated | 3.6 V |
| Voltage Range | 2.5 ~ 4.5V |
| Frequency | 2.7kHz |
| Technology | Magnetic |
| Operating Mode | - |
| Duration | - |
| Sound Pressure Level (SPL) | 80dB @ 3.6V, 10cm |
| Current - Supply | 100mA |
| Port Location | Side |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Approval Agency | - |
| Ratings | - |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination | Solder Pads |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm) |
The following parts include "CC07MP025M16-2700" in Silicon Labs CC07MP025M16-2700.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.