YAGEO CC0603ZRY5V8BB224
Part No.:
CC0603ZRY5V8BB224
Description:
CAP CER 0.22UF 25V Y5V 0603
Shipping
CC0603ZRY5V8BB224 Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)