YAGEO CC0603MRY5V7BB474
Part No.:
CC0603MRY5V7BB474
Description:
CAP CER 0.47UF 16V Y5V 0603
Shipping
CC0603MRY5V7BB474 Information
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)