YAGEO CC0603MRX5R8BB224
Part No.:
CC0603MRX5R8BB224
Description:
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0603
Shipping
CC0603MRX5R8BB224 Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)