YAGEO CC0603KRNPO9BN471
Part No.:
CC0603KRNPO9BN471
Description:
CAP CER 470PF 50V C0G/NPO 0603
Shipping
CC0603KRNPO9BN471 Information
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)