YAGEO CC0603JRX7R8BB222
Part No.:
CC0603JRX7R8BB222
Description:
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603
Shipping
CC0603JRX7R8BB222 Information
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)