YAGEO CC0603JRX7R7BB683
Part No.:
CC0603JRX7R7BB683
Description:
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0603
Shipping
CC0603JRX7R7BB683 Information
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)