YAGEO CC0603JRNPO8BN330
Part No.:
CC0603JRNPO8BN330
Description:
CAP CER 33PF 25V C0G/NPO 0603
Shipping
CC0603JRNPO8BN330 Information
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)