YAGEO CC0603CRNPO9BNR75
Part No.:
CC0603CRNPO9BNR75
Description:
CAP CER 0.75PF 50V C0G/NPO 0603
Shipping
CC0603CRNPO9BNR75 Information
Capacitance:
0.75 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)