YAGEO CC0402JRNPO8BN271
Part No.:
CC0402JRNPO8BN271
Description:
CAP CER 270PF 25V C0G/NPO 0402
Shipping
CC0402JRNPO8BN271 Information
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)