YAGEO CC0402DRNPO9BN7R5
Part No.:
CC0402DRNPO9BN7R5
Description:
CAP CER 7.5PF 50V C0G/NPO 0402
Shipping
CC0402DRNPO9BN7R5 Information
Capacitance:
7.5 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)