YAGEO CC0100KRX7R6BB391
Part No.:
CC0100KRX7R6BB391
Description:
CAP CER 390PF 10V X7R 01005
Shipping
CC0100KRX7R6BB391 Information
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)