YAGEO CC0100KRX5R6BB152
Part No.:
CC0100KRX5R6BB152
Description:
CAP CER 1500PF 10V X5R 01005
Shipping
CC0100KRX5R6BB152 Information
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)