CBS5R5224HF-ZJ.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CBS5R5224HF-ZJ |
| Manufacturer | Zhi Feng Wei Technology |
| Series | CBS |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 220 mF |
| Tolerance | - |
| Voltage - Rated | 5.5 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can - Horizontal |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Operating Temperature | - |
The following parts include "CBS5R5224HF-ZJ" in Silicon Labs CBS5R5224HF-ZJ.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.