Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | CB 5R5224 HF-ZJP |
| Manufacturer | Zhi Feng Wei Technology |
| Series | CB |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 220 mF |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Voltage - Rated | 5.5 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 75Ohm @ 1kHz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 70°C |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can - Horizontal |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension | 0.453" Dia (11.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
The following parts include "CB 5R5224 HF-ZJP" in Silicon Labs CB 5R5224 HF-ZJP.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.