Holy Stone Enterprise Co., Ltd. C0805X104K050T
Part No.:
C0805X104K050T
Manufacturer:
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Shipping
C0805X104K050T Information
Manufacturer:
Series:
NCC
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)