Holy Stone Enterprise Co., Ltd. C0805B226M025T
Part No.:
C0805B226M025T
Manufacturer:
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 22UF 25V X5R 0805
Shipping
C0805B226M025T Information
Manufacturer:
Series:
HCC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)