TXC CORPORATION BC-187.500MBE-T
Part No.:
BC-187.500MBE-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 187.5000MHZ LVPECL
Shipping
BC-187.500MBE-T Information
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
BC
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
187.5 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
99mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)