EPCOS - TDK Electronics B37987M5104K000
Part No.:
B37987M5104K000
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Shipping
B37987M5104K000 Information
Series:
B37987M
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)