EPCOS - TDK Electronics B37987F5224K051
Part No.:
B37987F5224K051
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Shipping
B37987F5224K051 Information
Series:
B37987F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)