EPCOS - TDK Electronics B37979G1220J051
Part No.:
B37979G1220J051
Description:
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Shipping
B37979G1220J051 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)