Connor Winfield ASOF5S3-012.8M
Part No.:
ASOF5S3-012.8M
Manufacturer:
Connor Winfield
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC OCXO 12.8000MHZ HCMOS
Shipping
ASOF5S3-012.8M Information
Manufacturer:
Connor Winfield
Series:
ASOF5S3
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
OCXO
Frequency:
12.8 MHz
Function:
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
250ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
350mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.810" L x 0.545" W (20.57mm x 13.84mm)
Height - Seated (Max):
0.330" (8.38mm)