Abracon LLC ASGTX-P-385.000MHZ-2
Part No.:
ASGTX-P-385.000MHZ-2
Description:
TCXO 9070 6-SMD 385MHZ 2PPM -40C
Shipping
ASGTX-P-385.000MHZ-2 Information
Frequency:
385 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
±10ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
60mA
Size / Dimension:
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.088" (2.24mm)