Abracon LLC ASGTX-D-147.456MHZ-2
Part No.:
ASGTX-D-147.456MHZ-2
Description:
TCXO 9070 6-SMD 147.456MHZ 2PPM
Shipping
ASGTX-D-147.456MHZ-2 Information
Frequency:
147.456 MHz
Function:
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
±10ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.088" (2.24mm)