Abracon LLC ASGTX-C-66.000MHZ-1
Part No.:
ASGTX-C-66.000MHZ-1
Description:
TCXO 9070 6-SMD 66MHZ 1PPM -30C
Shipping
ASGTX-C-66.000MHZ-1 Information
Frequency:
66 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
±10ppm
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
45mA
Size / Dimension:
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.088" (2.24mm)