Abracon LLC ASGTX-C-230.469MHZ-1
Part No.:
ASGTX-C-230.469MHZ-1
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
TCXO 9070 6-SMD 230.469MHZ 1PPM
Shipping
ASGTX-C-230.469MHZ-1 Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASGTX
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
230.469 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
±10ppm
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
45mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.088" (2.24mm)