Abracon LLC AR50LC-10.000MHZ-SAC
Part No.:
AR50LC-10.000MHZ-SAC
Description:
OSC ATOMIC CLOCK 10.0000MHZ SNW
Shipping
AR50LC-10.000MHZ-SAC Information
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
Sine Wave
Voltage - Supply:
12V
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
2.000" L x 2.000" W (50.80mm x 50.80mm)
Height - Seated (Max):
0.984" (25.00mm)