Abracon LLC AOCJY7-100.000MHZ
Part No.:
AOCJY7-100.000MHZ
Package:
6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Description:
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV
Shipping
AOCJY7-100.000MHZ Information
Series:
AOCJY7
Package/Case:
Product Status:
Obsolete
Frequency:
100 MHz
Function:
Output:
Sine Wave
Voltage - Supply:
11.4V ~ 12.6V
Frequency Stability:
±50ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)