Abracon LLC AOC2012VAJC-25.0000C
Part No.:
AOC2012VAJC-25.0000C
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
14-SMD, No Lead, 4 Leads
Description:
XTAL OSC VCOCXO 25.0000MHZ CMOS
Shipping
AOC2012VAJC-25.0000C Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AOC2012
Package/Case:
14-SMD, No Lead, 4 Leads
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCOCXO
Frequency:
25 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppb
Absolute Pull Range (APR):
±700ppb
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
289mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.800" L x 0.500" W (20.32mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)